Школа –це передусім простір життя дитини, тут вона не готується до життя, а живе. І тому важливо вибудовувати виховний простір так, щоб він сприяв гармонізації відносин між дітьми і вчителями, школою і родиною.

Голова професійної спільноти -

Вишневецька Вікторія Анатоліївна


Аналіз роботи ПС класних керівників за 2022– 2023 н.р.

Перед педагогами ліцею постало завдання: виховати громадянина-патріота, формувати громадську активність дітей та підлітків, які люблять свій народ, Україну, готові самовіддано захищати і розбудовувати її як суверенну, незалежну, демократичну, правову і соціальну державу, виробити імунітет до негативного впливу соціального середовища. Тому методичне об’єднання класних керівників працює над вирішенням першочергових завдань виховання учнів у сучасних умовах.

До складу ПС класних керівників входять 12 осіб, керівник ПС Вишневецька В.А..

Професійна спільнотакласних керівників працювало у 2022-2023 навчальному році над темою «Формування системи життєвих цінностей, відповідальної поведінки та національно-патріотичного виховання учнівської молоді», спираючись при цьому на методичні теми та школи.

Шляхи реалізації проблеми методичного об’єднання:

Øприщеплення учням потреби в оволодінні новими знаннями;

Øвиховувати повагу до державної символіки, законодавства України;

Øформування національної свідомості до рідної землі, українського народу, родини;

Øзабезпечення дотримання режиму роботи ліцею, правил для учнів, норм моралі;

Øзапобігання негативним проявам серед учнівської молоді, безпритульності та підліткової злочинності.

Розглядались такі основні завдання професійної спільноти класних керівників, як:

Øпідвищення теоретичного, науково-методичного рівня підготовки класних керівників з питань психології та педагогіки виховної роботи. Організація програмно-методичного супроводу виховної роботи в класі, ліцеї, що сприяє удосконаленню й підвищенню ефективності виховної роботи в ліцеї;

Øінформування про нормативно-правову базу, що регулює роботу класних керівників, вихователів груп подовженого дня в рамках модернізації виховання;

Øзабезпечення виконання єдиних принципових підходів до виховання й соціалізації учнів;

Øформування мотивації педагогів з метою удосконалення професійної компетентності;

Øозброєння класних керівників сучасними виховними технологіями та знаннями сучасних форм і методів роботи;

Øкоординація планування, організації та педагогічного аналізу виховних заходів в класних колективах; всебічний розвиток індивідуальності дитини на основі виявлення її задатків та здібностей, формування ціннісних орієнтацій, задоволення потреб і інтересів;

Øсприяння становленню й розвитку системи виховної роботи класних керівників;

Øоцінювання виховної роботи членів педагогічного колективу;

Øвивчення, узагальнення та розповсюдження передового педагогічного досвіду роботи класних керівників.

В процесі вирішення даних завдань головні зусилля було зосереджено на наданні реальної, дієвої допомоги педагогам у підвищенні їхньої професійної майстерності, створенні творчої атмосфери, яка сприяє пошуку кращих технологій педагогічної праці, ефективному втіленню інновацій виховного процесу.

Було заплановано і проведено 4 засідання, на яких розглядались заплановані питання. Секретарем ПС класних керівників Артьомовою В.В.було записано 4 протоколи.

Проведення засідань сприяло підвищенню теоретичного рівня педагогічних кадрів, розширенню їхнього світогляду, допомагало отримати необхідні знання для втілення педагогічних стратегій розвитку гармонійної особистості, сприяло запровадженню інтерактивних методик у виховному процесі та активних форм і видів діяльності.

Функцією професійної спільнотикласних керівників є:

Øаналітико-прогностична функція, що виражається в здійсненні аналізу якості надання виховних послуг, розробці методик й інструментарію виявлення результативності й прогнозування, а також їхнього подальшого вмісту за напрямками виховної роботи;

Øорганізаційно-координуюча функція, що забезпечує планування й організацію роботи методичного об’єднання класних керівників;

Øінформаційна функція, що виражається в інформуванні педагогічних працівників школи з питань виховної роботи;

Øметодична функція, забезпечує створення організаційно-педагогічних умов з метою вдосконалення професійної компетентності членів методичного об’єднання.

Методична робота з класними керівниками проводилась у формі дискусій, що дозволило досягти більш точної, конкретної роботи в удосконаленні діяльності. Адже вчителі не лише вчились і приймали інформацію, а й були активними учасниками. Члени ПСкласних керівників виступали з доповідями з різних тем і напрямків виховної роботи. Соціальнимпедагогом Петеріс А.Ю. проводилася робота щодо формування основ здорового способу життя серед учнівської молоді, діагностика, соціометричне обстеження груп дітей, індивідуальна робота з дітьми, які потребують підвищеної педагогічної уваги, надавалися консультації класним керівникам щодо вирішення складних ситуацій в групах дітей.

Враховуючи, що більша частина навчального року пройшла в дистанційному режимі у зв’язку з карантином та воєнним станом, класними керівниками та вчителями-предметниками проводилися різноманітні онлайн-конкурси, у яких учні досягли високих результатів, та онлайн-заходи.

Під час взаємних відвідувань позакласних заходів, при організації відкритих годин спілкування, колективних творчих справ класні керівники вчились аналізувати свою роботу, правильно оцінювати її результати, виправляти недоліки.

Традиційно були проведені заходи: Свято першого дзвоника, Свято останнього дзвоника, новорічний ранок, Шевченківські дні, День Соборності України, вшанування пам’яті жертвам голодомору, День пам’яті та примирення, День Європи, предметні тижні та інше. Через воєнний стан більшість заходів проходили дистанційно або за змішаною формою.

Головним завданням в роботі класного керівника було створення умов для розвитку особистості учня. Досягається це організацією та проведенням виховної роботи з класним колективом та діяльністю в суспільстві, а саме:

Øробота з обдарованими учнями.

Øкласні керівники вивчали домашні умови життя учнів, підтримували тісний зв’язок з батьками, визначали коло спілкування дітей у школі та поза нею.

Øпроводилися виховні заходи з учнями. У ліцеї створена база даних обдарованих дітей, які реалізують себе у різних напрямках діяльності.

ПС класних керівників багато уваги приділяло проблемі налагодження індивідуального підходу до кожної особистості, розвитку творчого потенціалу дитини та профілактичній роботі, направленій на правовий аспект виховання учнів, схильних до правопорушень. Адже кожна дитина - це особистість, а кожна особистість потребує творчого підходу, великого терпіння і любові з боку педагога.

Отже, проаналізувавши підсумки роботи ПС класних керівників, можна сказати, що поставлені завдання були виконані і роботу ПС вважати задовільною.

ПРОБЛЕМА,

НАД ЯКОЮ ПРАЦЮЄ професійна спільнотаКЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ у 2023-2024 Н.Р.

Формування і розвиток компетентної, освіченої, духовно багатої, свідомої особистості та патріота, конкурентоспроможної в сучасному житті шляхом впровадження інноваційних технологій у навчально-виховному процесі.

Професійна спільнота класних керівників працює над вирішенням першочергових завдань виховання учнів у сучасних умовах. Перед ними постає завдання: виховати громадянина – патріота, формувати громадську активність дітей та підлітків, які люблять свій народ, Україну, готові самовіддано захищати і розбудовувати її як суверенну, незалежну, демократичну, правову і соціальну державу, виробити імунітет до негативного впливу соціального середовища. Для цього необхідні такі шляхи реалізації проблеми:

Øприщеплення учням потреби в оволодінні новими знаннями;виховувати повагу до державної символіки, законодавства України;

Øформування національної свідомості до рідної землі, українського народу, родини;

Øзабезпечення дотримання режиму роботи школи, правил для учнів, норм моралі;

Øзапобігання негативним проявам серед учнівської молоді, безпритульності та підліткової злочинності.

ЗАВДАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛЬНОТИКЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ НА 2023-2024 Н.Р.:

Øнавчитивикористовувати нові форми і методи виховної роботи;

Øпланувативиховну роботу класу, закладу, педагогічного колективу;

Øдіагностувати рівень досягнень, запити та інтереси дітей,труднощі педагогів у виховній роботі;

Øстимулювати творчу активність педагогів;

Øсприяти створенню сприятливо-стимулюючих умов для формування життєвих компетенцій учнів;

Øузагальнюватиі поширюватикращий досвід роботи класних керівників.

Øвпроваджувати комп’ютернітехнології в практиктичну діяльність класних керівників.

Øстежити за новинками в педагогічній літературі, вивчати їх і впроваджувати в своїй роботі.

Øприділяти більшу увагу проблемам молодих класних керівників.

Øпосилити індивідуальну роботу з дітьми, схильними до правопорушень.

Øприділити особливу увагу організації роботи з обдарованими дітьми.

Øзалучати батьків до участі в організації і проведенні позакласних заходів.

Øвиховувати інтерес до вивчення рідного краю, почуття патріотизму.

Øпрацювати над вдосконаленням та розвитком системи учнівського самоврядування.

Øопрацювання Концепції Нової Української школи.

Øрозробка стратегії діяльності класного керівникав умовах дистанційної та змішаної освіти в умовах воєнного стану в Україні.

/Files/images/shmo_klasnyie/Screenshot_2019-11-20-08-38-57-533_com.miui.gallery.png

Інформація про класних керівників

КЗ «Безруківський ліцей» Дергачівської міської ради Харківської області

станом на 14.02.2024

ПІБкласОсвіта, навчальний заклад, рік закінченняПедагогічний стажРік останньої атестаціїКваліфікаційна категорія, званняПредмет, який викладає
Шматченко Наталія Володимирівна1Вища, Харківський гуманітарно-педагогічний інститут, 2009; Харківський національний університет імені Г.С.Сковороди, 2016. 242021Спеціаліст ІІ категоріїВчитель початкових класів
Лінькова Тамара Миколаївна2Глухівський державний педагогічний інститут вища категорія, 522018вчитель-методистВчитель початкових класів
Уманець Людмила Миколаївна3Вища. Харківський педагогічний інститут ім. Г. С. Сковороди, 1986 422021Спеціаліст вищої категорії» та присвоєне педагогічне звання «вчитель-методист»Вчитель початкових класів
Артьомова Віталіна Віталіївна4Вища. ХНПУ імені Г. С. Сковороди, 2017 102021 спеціаліст другої категоріїВчитель початкових класів
Легенька Аліна Вікторівна5ХДУ52021спеціаліст другої категоріїВчитель історії
Жовтоножко Михайло Михайлович6Вища. Харківський державний університет ім. О. М. Горького, 1973 р.312014«спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший учитель»Вчитель біології та хімії
Гужва Вікторія Анатоліївна7Вища. Харківський національний університет ім. ВН. Каразіна, 2001 322023Спеціаліст вищої категорії учитель-методистУкраїнська мова та література
Безрук Інна Володимирівна8Вища, ХНУ ім. В.Н.Каразіна, 2009152023Спеціаліствищої категоріїВчитель англійської мови
Грищенко Інна Миколаївна9Вища. ХДПУ ім. Г. С.Сковороди, 2001212023спеціаліст вищої категоріїВчитель географії
Перхун Тетяна Вікторівна10ХДПІ ім. Г.С. Сковороди282019спеціаліст вищої категоріїВчитель математики
Доношенко Ірина Павлівна11Вища. Харківський державний педагогічнийуніверситет ім. Г. С.Сковороди, 2005 202021 спеціаліст першої категоріїФізика, математика

Теми, над якими працюють класні керівники

№ п/пП.І.БНазва темиТермін виконанняФорма узагальнення
1Легенька Аліна ВікторівнаРозвиток у дітей почуття колективізму, свідомого ставлення до національних символів, почуття національної гідності, збереження національних традицій.жовтеньДоповідь
2Жовтоножко Михайло МихайловичФункції годин спілкування.жовтеньДоповідь
3Артьомова Віталіна Віталіївна Розвиток пізнавальної активності учнів відповідно до вимог НУШжовтеньДоповідь
4Уманець Людмила Миколаївна Формування пізнавальних інтересів у молодших школярівжовтеньДоповідь
5Доношенко Ірина ПавлівнаФормування національної свідомості та самосвідомості учнів, моральних цінностей та якостейберезеньДоповідь
6Гужва Вікторія АнатоліївнаРозвиток творчих здібностей, формування загальнолюдських цінностей та міцного учнівського колективу.березеньДоповідь
7Грищенко Інна МиколаївнаВиховання гармонійно розвиненої та національно свідомої особистості школяра за умов сьогодення.березеньДоповідь
8ЛіньковаТамара МиколаївнаФормування читацької компетентності у початкових класах березеньДоповідь
9Перхун Тетяна ВікторівнаРобота з обдарованими дітьми на уроках і в позаурочний частравеньДоповідь
10Безрук Інна ВолодимиівнаРобота з обдарованими дітьми на уроках і в позаурочний час.травеньДоповідь
11Шматченко Наталія ВолодимирівнаІнноваційні технології в початковій школі травеньДоповідь

План роботи ПС класних керівників на 2023-2024 н.р.

Засідання І

серпень 2023 р.

№ п/пЗмістВідповідальні
1.Аналіз результативності виховної роботи за минулий навчальний рік і завдання класних керівників по здійсненню виховання здобувачів освіти у 2022/2023 навчальному роціКерівник ПС
2.Огляд літератури, директивних і нормативних документів, інструктивно-методичних матеріалів з питань планування і організації виховної роботи у закладах освіти у 2023/2024 навчальному роціКерівник ПС
3.Ознайомлення класних керівників із планом роботи ПСкласних керівників на 2023/2024 навчальний рік. Узгодження графіка проведення виховних заходівКерівник ПС
4.Про результати планування виховної роботи у класах.Затвердження планів виховної роботиКерівник ПС
5.Затвердженняпланів виховної роотиКерівникПС
6.Розробка стратегії діяльності класного керівника в умовах дистанційної та змішаної освіти в умовах воєнного стану в Україні.Всі члени ПС
7.Нормативні документи та оцінювання в НУШ.Керівник ПС
8.Обговорення про підготовку учнів до проходження конкурсів на виховну тематику.Всі члени ПС
Завдання членам методоб’єднання:1.Опрацювати лист МОН від 24.08.2023 №1/12702-23 «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023/2024 н.р.»2.Опрацювати лист МОНУ від 18.05.2019 р. № 296/2019-р «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2019-2025 роки».3.Скорегувати плани виховної роботи (згідно з аналізом перевірки виховних планів класних керівників).4.Оформити методичну розробку першого уроку (до 01.09.2023 р.)5.Публікування статей у періодичних виданнях з метою поширення педагогічного досвіду.6.Підготувати соціальний паспорт класу.Класні керівники 1-11 класів

Засідання ІІ

Розвиток правової компетентності здобувачів освіти

у виховній діяльності закладу

жовтень 2023 р.

№ п/пЗмістВідповідальні
1.Формування правової культури, правових орієнтирів та правомірної поведінки здобувачів освіти в освітньому просторі КЗ «Безруківськийліцей». Роль організатора виховного процесу в координації виховного впливу школи, сім’ї та громадськості.Керівник ПС
2.Співпраця педагога-організатора з класними керівниками в питаннях профілактичної та превентивної роботи. Впровадження інтелектуально-пізнавальних форм роботи з вихованцями. Методика проведення диспутів (круглих столів), інтелектуальних ігор.Керівник ПС
3.Правова компетентність — важлива якість педагога як суб'єкта професійної діяльності.Усі члени ПС
4.Тренінгові технології в діяльності організатора виховного процесу. Методичні аспекти підготовки та проведення тренінгів. Методика проведення тренінгових занять з формування у школярів відповідальної (безпечної) поведінки.Усі члени ПС
5.Інтерактивні технології як чинник результативності превентивної діяльності класного керівника зі схильними до девіантної поведінки здобувачами освіти. Упровадження інтерактивних ігрових технологій превентивного виховання в практику роботи закладу освіти. Тематика і форми виховних справ із правового виховання.Усі члени ПС

Засідання ІІІ

Протидія булінгу (цькуванню) в освітньому середовищі

березень 2024 р.

.

№ п/пЗмістВідповідальні
1.Огляд директивних і нормативних документів, інструктивно-методичних матеріалів з питань запобігання домашньому насильству та протидії булінгу (цькуванню)Керівник ПС
2.Булінг (цькування) як явище, основні види учнівського булінгуКласний керівникЖовтоножкоМ.М.
3.Природа булінгу та причини виникнення насильства серед дітей Класний керівникГужваВ.А.
4.Організація протидії булінгу (цькуванню) шляхом формування атмосфери уваги, співчуття і співпраці у класі. Взаємоповага як основа протидії булінгуКласний керівникБезрукІ.В.
5.Кібер-булінг або агресія в інтернеті: способи розпізнання і захист дитиниКласний керівникЛегенькаА.В.
6.Повноваження та обов’язки педагогічних працівників закладу освіти з попередження булінгу (цькування)Класний керівникПерхунТ.В.
7.Розробка алгоритмів для батьків «Як виявити жертву цькування у закладі» та «Протидія і профілактика дитячого булінгу»КласнийкерівникДоношенкоІ.П.
8.Відвідування виховних заходів. Аналіз відвіданих заходів.Керівник ПС
1.Завдання членам методоб’єднання:Опрацювати корисні посилання щодо теми антибулінгу (сайт Міністерства освіти і науки України)Класні керівники 1-11 класів

Засідання ІV

Формування екологічної компетентності учнів у виховній діяльності

травень 2024 р.

№ п/пЗмістВідповідальні
1.Екологічне виховання як складова частина стратегії сталого розвитку суспільства.ЛіньковаТ.М.
2.Зміст і структура формальної і неформальної екологічної освіти і виховання.Керівник ПС
3.Основні екологічні та здоров’язбережувальні заходи.ШмаченкоН.В.
4.Педагогічні вимоги до екологічного виховання школярів.Керівник ПС
5.Аналіз роботи ПСкласних керівників за 2023-2024 н.р. Проведення діагностування класних керівників.Керівник ПС
6.Планування роботи ПСна 2024-2025 н.р. Обговорення пропозицій.Усі члени ПС
7.Відвідування виховних заходів. Аналіз відвіданих заходів.Керівник ПС

Графік проведення відкритих форм виховної діяльності на 2023-2024 навчальний рік

Прізвище, ім’я по-батькові класного керівникаКласНазва заходуДата проведення
1.Уманець Л.М.3Виховна година до Міжнародного дня Земліквітень
2.ЛіньковаТ.М.2Виховна година "Тарас Шевченко-великий син України" березень
3.ЛегенькаА.В.5Година спілкування до Дня єднання України 16 лютоголютий
4.ШматченкоН.В.1Виховний захід «День Європи в Україні»травень
5.АртьомоваВ.В.4Виховний захід «Славетний день в історії України»до Дня Соборності Українисічень
6.ЖовтоножкоМ.М.6Урок мужності до Дня захисників і захисниць України. жовтень
7.ПерхунТ.В.10Виховна година до Міжнародного дня проти насильства жовтень
8.БезрукІ.М.8Урок мужності «Подвиг Героїв Небесної сотні»лютий
9.ДоношенкоІ.П.11Виховна година до Всесвітнього дня боротьби із СНІДомгрудень
10.ГужваВ.А.7Виховний захід до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій.листопад
11.ГрищенкоІ.М.9Виховна година«11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів»квітень

/Files/images/2022/september/изображение_viber_2021-09-01_19-10-46-591.jpg

/Files/images/2022/september/изображение_viber_2021-09-01_19-20-20-832.jpg

/Files/images/2022/september/изображение_viber_2021-09-01_11-08-28-329.jpg

5 клас

/Files/images/2022/september/4.jpg

/Files/images/2022/september/5.jpg

/Files/images/2022/september/изображение_viber_2021-09-01_19-11-21-766.jpg

/Files/images/2022/september/изображение_viber_2021-09-01_19-09-47-630.jpg

/Files/images/2022/september/изображение_viber_2021-09-01_16-28-23-654.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1392